Blaser B2 2,5-15x56 IC puškohľad

Neohodnotené
Značka: Blaser
2 050 € 1 708,33 € bez DPH
Skladom
Položka bola vypredaná…

Puškohľad Blaser B2 je určený pre každého lovca, ktorý potrebuje kvalitný, robustný a výkonný puškohľad na lov. Či už obľubujete lov na spoločných poľovačkách alebo lov na postriežke, či posliedkou. Tento puškohľad bol vytvorený na všestranné využitie počas celého roka. Jeho odolné telo bolo optimalizované k podmienkam využívania termovíznych a nočných pomôcok na optiku. S variabilným zväčšením 2,5-15x máte možnosť prispôsobiť puškohľad vašim podmienkam.

Detailné informácie

Podrobný popis

Informácie o produkte

Puškohľad Blaser B2 je určený pre každého lovca, ktorý potrebuje kvalitný, robustný a výkonný puškohľad na lov. Či už obľubujete lov na spoločných poľovačkách alebo lov na postriežke, či posliedkou. Tento puškohľad bol vytvorený na všestranné využitie počas celého roka. Jeho odolné telo bolo optimalizované k podmienkam využívania termovíznych a nočných pomôcok na optiku. S variabilným zväčšením 2,5-15x máte možnosť prispôsobiť puškohľad vašim podmienkam. Vďaka vysokému dennému a súmrakovému prenosu svetla získate pri love tie najlepšie pozorovania. Kvalitné sklá v tomto modeli poskytujú pestré zobrazovanie farieb. Tento model je pripravený čeliť všetkým náročným podmienkam. Nezastavia ho žiadne nepriaznivé podmienky. Či už je to dážď, prach, sneh či blato. Puškohľad Blaser B2 vás nikdy nesklame. Plnenie dusíkom zaisťuje ochranu pred zahmlievaním. O maximálnu ochranu šošoviek sa stará hydrofóbna úprava Smart Lens Protection. Samozrejmosťou je tiež odolnosť voči takmer všetkým, bežne používaným kalibrom. Zámerný kríž v 2.ohniskovej rovine je osvetlený a vďaka nastaviteľnej intenzite jasu si ho môžete prispôsobiť tak, ako momentálne potrebujete. Inovatívnou novinkou novej rady puškohľadov Blaser B2 je ovládanie osvetlenia iC – Illumination Control. Táto funkcia v kombinácii krytkou okuláru vytvára možnosť prenosu automatickej aktivácie bodky. Nastrelenie puškohľadu je veľmi rýchle a efektívne. Nepredstavuje žiadny problém ani pre začínajúcich lovcov.

 
S celkovou dĺžkou, ktorá je až o štyri centimetre kratšia ako porovnateľné puškohľady, sú puškohľady Blaser B2 mimoriadne kompaktné. Pri love táto krátka konštrukcia zaisťuje, že sa dá nástavec pohodlne ovládať v polohe a ťažisko zbrane sa zbytočne neposúva dopredu. Ďalšou výhodou malej celkovej dĺžky sú krátke dráhy posuvu pohyblivých šošoviek zoomového systému a tým lepšia mechanická presnosť a stabilnejší bod dopadu pri zmene zväčšenia. Mechanická robustnosť zároveň kompenzuje dodatočné namáhanie puškohľadu pri streľbe s nástavcom.
 
V kombinácii s ľahko montovateľnými, absolútne opakovateľnými nadstavcami a zodpovedajúcou optikou uchytenia sa puškohľady Blaser B2 stávajú skutočnými špecialistami na nočný lov.
 
Puškohľad a nástavec možno pripojiť rýchlo a jednoducho v niekoľkých jednoduchých krokoch – s absolútnou opakovateľnosťou. Obe optiky sa tak stávajú precíznou jednotkou.
 
IC (Ovládanie osvetlenia)
 
V spojení s preklápacím krytom okuláru Blaser B2 s funkciou iC ponúkajú puškohľady Blaser B2 dômyselnú možnosť prenosu automatickej aktivácie svietiacej bodky (Illumination Control) na všetky typy a značky zbraní.
 
Vlastnosti
- Až 15- násobný optický zoom
- Optimalizované pre príslušenstva(termovízia ,noktovízor) 
- Jemný denný osvetlený nitkový kríž v druhej ohniskovej rovine
- Smart Lens Protection (SLP) - hydrofóbna povrchová úprava šošoviek
- 30 mm stredová trubka / voliteľné prevedenie, bez i so šínou
- Kompenzácia paralaxy
- Plynulé nastavenie intenzity svetla
- Pogumovaný vario krúžok
- 90 mm očný reliéf
- Plnené dusíkom, vodeodolné 4 m
- Vyrobené v Nemecku
 
Parametre:
Zväčšenie: 2,5-15x
Priemer šošovky objektívu: 24,5 - 56 mm
Výstupná pupila: 9,8 - 3,7 mm
Očný reliéf: 90 mm
Dioptrická korekcia: -3 / +2 dpt
Zorné pole na 100 m: 16 - 2,6 m
Rozsah nastavenia výšky/strany na 100 m: ±125 / ±60 cm
Rozsah nastavenia výšky s QDC+: 80 cm / 100 m
Nastavenie na 1 klik: 1 cm / 100 m
Kompenzácia paralaxy: 50 m - ∞
Vonkajší priemer šošovky: 62 mm
Vnútorný závit šošovky: M60x0,75
Vonkajší priemer okuláru: 46 mm
Zámerná osnova: nitkový kríž
Osvetlenie zámernej osnovy: áno
Nastavenie intenzity jasu: áno, plynulé 
Ohnisková rovina: 2. Ohnisková rovina
Denný faktor prenosu svetla: 94%
Súmrakový faktor prenosu svetla: 92%
Priemer tubusu: 30 mm
Povrchová úprava šošoviek: hydrofóbna úprava Smart Lens Protection (SLP)
Plnenie: dusíkom
Vodotesnosť: 4 m
Dĺžka: 327 mm
Hmotnosť: 800 g
 

Dodatočné parametre

Kategória: Blaser
Záruka: 2 roky
Položka bola vypredaná…