Pulsar Thermion 2 XQ50

Neohodnotené
Značka: Pulsar
3 390 € 2 825 € bez DPH
Dostupný do 48h

Vysoko citlivý senzor Thermion 2 používa na snímanie tepelného obrazu mikrobolometer s citlivosťou NETD < 25 milikelvín (mK), ktorá charakterizuje schopnosť snímača odlíšiť dva blízke body s čo najmenším rozdielom teploty. Čím nižšia je hodnota NETD, tým lepšie môže senzor zaznamenávať malé teplotné rozdiely objektov a oddeliť ich od okolitého tepelného šumu. Napríklad počas zrážok, hmly alebo chladného rána, kedy okolité prostredie má nízky teplotný kontrast a sú to najťažšie podmienky pre termovízne vyzobrazenie, v tomto prípade vďaka vysokej citlivosti senzor bude schopný rozlíšiť najmenšie rozdiely teploty a zameriavač poskytne lovcovi jasný obraz s lepším kontrastom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Informácie o produkte

Objektív s veľkou clonou
Vlastnosti termovíznej optiky majú rozhodujúci vplyv na schopnosť termokamery zachytiť aj najnižšie úrovne teplotného žiarenia. Dokonalé detekcie je dosiahnuté objektívom Thermion 2 XP50 (F/1.0) v kombinácii s vysoko citlivým senzorom. Modely Thermion 2 XP50 poskytujú používateľom vždy najkvalitnejší, najpodrobnejší a vysoko kontrastný obraz, a to aj za dažďa alebo hmly, kedy je kontrast pozorovanej scény minimálny.
Štandardný vzhľad a montáž
Tvar zameriavačov Thermion je plne schodný s tvarom bežných denných zameriavačov a jej konštrukcia je navrhnutá pre jednoduchú manipuláciu a bezproblémové namontovanie. Na jej upevnenie na zbraň sa nevyžaduje špeciálna montáž, ale štandardné 30mm montážne oká rovnaké ako pre denný zameriavač.
Zameriavače Thermion majú duálny napájací systém: vnútorný akumulátor a externý akumulátor, ktorý sa vkladá do prístroja. Externý akumulátor je možné rýchle vymeniť priamo za prevádzky prístroja bez nutnosťou jeho vypnutia. Ďalšou možnosťou napájania je použitie externého zdroja, napr. power banky.
Aktualizácia softvér
V prípade vydania aktualizácie softvéru výrobcom, má užívateľ možnosť s použitím mobilných zariadení iOS alebo Android s aplikáciou Stream Vision Apps vykonať jeho stiahnutie a nahranie do prístroja.
 
 
Prívetivé ovládanie
Ovládanie a nastavenie Thermionu sa vykonáva jednoducho pomocou troch funkčných tlačidiel v hornej časti prístroja a ľavého otočného enkódera. Tri tlačidlá a enkodér umožňujú komfortný prístup a správu všetkých ponúk menu a nastavenia zameriavača.

 

Zväčšenie: 3.5 – 14 (x4 zoom)x
Mikrobolometer: 384x288 px
NETD: <40mK
Rozmer pixelu: 17 µm
Typ displeja: AMOLED HD
Snímkový kmitočet: 50 Hz
Vzdialenosť detekcie: 1800m
Ohnisková vzdialenosť: 50 mm
Parametre objektívu: F50/1.0
Zorný uhol: 7.5x5.6°
Zorné pole v 100m: 13x9.8 m
Očný reliéf: 50mm
Napájanie: 3.0 – 4.2 mini B-Pack (Li-ion) V
Externé napájanie: 5V - USB
Videorekordér: Áno
Veľkosť pamäte: 16 Gb
Video/Foto formát: .mp4 /.jpg
Video/Foto rozlišení: 1024x768
Krok rektifikácie: 21 mm/100m
Odolnosť spätnému rázu: 6000J
Vodeodolnosť: IPX7
Prevádzkové teploty: -25 ... +50 °C
Wi-Fi: Áno
USB, typ: microUSB
Diaľkové ovládanie: Áno
Prevádzková doba (pri t22°C): 5+ hod.
Rozmery: 412x78x83mm
Hmotnosť: 0,9kg
 

Dodatočné parametre

Kategória: Pulsar
Záruka: 3 roky